Valle de la Luna – piękna Dolina Księżycowa

Dolina Księżycowa położona w Chile znajduje się na Atacamie, nieopodal miasteczka San Pedro. Charakteryzuje się niezwykłym krajobrazem i widokami, które są jedyne w swoim rodzaju.

Teren ten przypomina, że Atacama to najsuchsze miejsce na świecie, chociaż nam Dolina Księżycowa bardziej przypominała klimat Sahary. Piasek wita nas dosłownie wszędzie.

Chwilę po wejściu na teren doliny wita nas formacja skalna nazwana „Amfiteatrem”. Przed laty wznosiła się ona również w miejscu obecnej drogi, teraz jednak pozostała jedynie jej niewielka część, która i tak robi wrażanie. Nazwa wzięła się od wyglądu skały, przypomina ona bowiem antyczny teatr.

Nieco dalej w głębi doliny znajdują się Trzy Marie (Tres Marias) – skały które przypominać mają sylwetki bilijnych Marii. Wcześniej znajdowała się tutaj również kopalnia, a pracujący w niej górnicy modlili się również do skalnych figur, z prośbą o szczęsliwy powrót.

Wchodząc do Doliny Księżycowej nie zapomnijcie o wzięciu okularów przeciwsłonecznych. Promienie odbijające się od piasku dają mocno popalić i gdyby nie okulary to naprawdę ciężko jest swobodnie podziwiać te piękne widoki. 

Dodaj komentarz