Machu Picchu – jeden z siedmiu cudów świata

Machu Picchu – jeden z siedmiu nowych cudów świata, a zarazem pierwszy, który przyszło nam zobaczyć, to perła w koronie naszej wycieczki do Ameryki Południowej.

Po dotarciu na miejsce przy pomocy pociągu i autobusu (Droga do Machu Picchu – czytaj więcej) mogliśmy okazać nasze bilety przy bramkach (procedura niczym ze stadionu) i znaleźć się na terenie inkaskiego kompleksu.

Pogoda nie dopisywała nam już od rana, jadąc autobusem deszcz dość śmiało uderzał w boczne szyby pojazdu poddając pod wątpliwość jakość widoków, które ujrzymy na miejscu. Opady nie ustały już w trakcie samego zwiedzania i podziwiania najlepszych miejsc widokowych, przez co zdjęcia nie wyszły dokładnie tak jakbyśmy je sobie wymarzyli, ale nie zamierzamy narzekać. W końcu zobaczyliśmy słynne Machu Picchu.

Wrażenia z tego miejsca są jeszcze lepsze niż zdjęcia. To właśnie będąc pośród tamtych ruin można można dostrzec kunszt tamtejszych budowniczych i zastanowić się, jak oni to wszystko zrobili bez wykorzystania cementu, ani współczesnych technologii. Z perspektywy obecnego człowieka wydaje się to wręcz nieprawdopodobne.

Dodaj komentarz